Ksawery Śniegucki

Biografia

Biografia

Zawodnik JKS Jaroszówka w konkurencji WKKW. Członek Kadry Narodowej Polski w konkurencji WKKW w kategorii kuców. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Kuców WKKW z 2006 roku. Jego trenerem jest Paweł Śniegucki. 

Zobacz pozostałych zawodników z Arpav Equestrian Team

Ksawery Śniegucki Rocznik urodzony w 1993.

 Ksawery Śniegucki znany bardziej jako Kostek to młody i utalentowany zawodnik konkurencji WKKW. Reprezentant klubu JKS Jaroszówka na co dzień rozwija sie we własnym ośrodku jeździeckim. Trenuje pod okiem ojca Pawła Śnieguckiego, który również jest uznanym zawodnikiem, nie tylko w świecie WKKW, ale także w skokach i ujeżdżeniu.


Ksawery rozpoczął swoją przygodę z jeździectwem w wieku 5 lat. Pierwsze sukcesy odnosił w kategorii kucy, stając się członkiem kadry narodowej WKKW oraz zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski w 2005 roku i rok później brązowy na kucu Coco. Będąc już juniorem zagrał trzy konie do Mistrzostw Europy (Kadin, Krok w Krok, Nort), w tym na jednym wystartował, zdobywając wraz z ogierem Nort 41 miejsce indywidualnie oraz 7 drużynowo.


W roku 2016 zaliczył debiut w trzygwiazdkowym konkursie, uczestnicząc w Mistrzostwach Polski Seniorów na koniach Kharismia oraz Shy Boy. Na dzień dzisiejszy skupia się na treningu i startach młodymi końmi m.in dzięki aktywniej współpracy z Panem Aloisem Gillmaier, oraz na poprawianiu swoich wyników w najtrudniejszych konkursach na poziomie dwóch oraz trzech gwiazdek.


W sezonie 2017 obiera sobie za cel dalsze starty na poziomie 3* wraz z koniem Shy Boy oraz kolejne sukcesy z udziałem młodych koni. Posiadając liczną stawkę wierzchowców jakimi dysponuje Ksawery, może się śmiało pochwalić licznymi sukcesami chociażby z ostatnich lat. 

Należą do nich m.in: -

Strzegom Horse Trials 2016, 9 (Shy Boy) mieksce w CIC2* oraz 12 (Kharisma) w CCI2*, - 

Baborówko 2016, 1 (Red Sunrise 2) i 3 (Gouverneur) miejsce w kalsie P, - Racot 2016, 1 ( Red Sunrise 2) i 3 (Gouverneur) miejsce w klasie P oraz 1 (Kharisma) i 3 (Shy Boy) w konkursie jednogwiazdkowym, - 

Jaroszówka 2016, 4 (Chodów) miejsce w kalsie L oraz 3(Camembert WM) miejsce w kalsie P - Bogusławice 2016, 4 (Gouverneur) miejsce w kalsie P oraz 1 (Rarashek) na poziomie CNC1*, -

Facimiech 2016, 1 (Red Sunrise 2) miejsce w kalsie P oraz 4 (Gold Marke) w kalsie L, -

Strzegom 2016, 1 (Gouverneur) w kalsie L oraz 1 (Kharisma) miejsce w CNC1*, - 

Strzegom Autumn Show 2015, 4 (Shy Boy) i 7 (Kharisma) miejsce w CIC2* -Baborówko 2015, 1 miejsce (Rarashek) w kalsie P oraz 10 (Kharisma) miejsce w CIC2* 

Strzegom 2015, 1 (Shy Boy) i 3 (Kharisma) miejsce w CNC1*

Konie na sprzedaż

Doradzając kupno konia, bierzemy pod uwagę idealne dostosowanie jego potrzeb i możliwości do potrzeb i możliwości jeźdźca. Możliwość treningu koni (młodych i zaawansowanych) w prywatnym ośrodku jeździeckim Arpav Team.

Konsultacje i treningi

Indywidualny trening konia i jeźdźca prowadzą: Małgorzata Hałeła - Pawłowska - treningi i konsultacje ujeżdżeniowe; Artur Pawłowski - treningi i konsultacje skokowe.

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x