Nowoczesne metody kucia

Nowoczesne metody kucia

Zapraszamy do poznania nowatorskich metod podkuwniczych. Zaprezentuje je światowej sławy kowal Aart Bloem z Holandii 17 listopada 2007 w hurtowni podkuwniczej Arpav sp.zo.o. na terenie Hipodrom-Sopot odbyło się szkolenie dla podkuwaczy.

Prowadził je Aart Bloem z Holandii - światowej klasy ortopeda, prowadzący klinikę ortopedyczno-podkuwniczą w Wapenveld i wykładowca w szkole podkuwaczy w Zwolle, która zdobyła Mistrzostwo Europy szkół dla Podkuwaczy. Dwukrotny medalista Mistrzostw Europy w podkuwaniu koni, sędzia Mistrzostw Polski w podkuwaniu koni od 2003 roku.

Podczas szkolenia zostały omówione i zaprezentowane w praktyce następujące tematy:
  • przygotowanie podkowy fabrycznej WERKMAN do kucia na gorąco
  • różnice w podkuwaniu wyczynowych koni: skokowych i dresażowych o zróżnicowanej budowie kopyt i kończyn
  • podkuwanie koni mających problemy z trzeszczkami
  • podkuwanie koni ochwatowych
  • technika podkuwania koni z pękniętymi kopytami
  • pokaz przygotowania podkowy na gorąco z płaskownika - będący jedną z dyscyplin na Mistrzostwach Europy i Świata Podkuwaczy.
Szkolenie zakończyła dyskusja na temat nowoczesnego kucia konia sportowego.

Wieczorem wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczystą kolację w stylowej restauracji "Derby" na terenie Wyścigów Konnych w Sopocie.

W 2008 roku odbędzie się cykl czterech dwudniowych szkoleń dla podkuwaczy zorganizowanych przez Arpav sp.z o.o., które będzie prowadził Aart Bloem. Bliższe informacje zostaną zamieszczone na stronie.

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x