Mistrzostwa Polski w Podkuwaniu Koni

Mistrzostwa Polski w Podkuwaniu Koni

Już po raz piąty w Centrum Hipiki Jaszkowo dnia 15.10.2011 odbyły się Mistrzostwa Polski w Podkuwaniu Koni. Podkuwacze z całej Polski rywalizowali w 2 konkurencjach: podkuwanie koni i wykuwanie podkowy na gorąco. W sobotnie przedpołudnie 25 podkuwaczy ocenianych było za rozczyszczenie 4 kopyt i okucie na przód. Sędziowali: Ulrich Wenger i Aart Bloem.

W zgodnej opinii wszystkich sędziów poziom ocenianych zawodników był wyrównany. Z dużym uznaniem wypowiadali się również na temat, z roku na rok, wyższego poziomu "kuźni na samochodach". Podkreślali, że taniość i pomysłowość wielu rozwiązań na urządzenie warsztatu pracy godnych jest polecania innym.
Zwycięzcami tej konkurencji zostali:
  • Mistrz Polski w Podkuwaniu Koni – Adam Kosakowski,
  • I V-ce Mistrz – Jan Kałabun,
  • II V-ce Mistrz – Wojciech Taranowicz
Nagrody fundowane przez sponsorów Mistrzostw: Agencję Jeździecką A.A. Bober, Arpav i Centrum Hipiki Jaszkowo otrzymali również: Mateusz Wichrowski za zajęcie 4 miejsca i Michał Walendziak za miejsce 5.

W godzinach popołudniowych do drugiej konkurencji – wykuwanie podkowy - stanęło 18 podkuwaczy. Z uwagi na fakt, że piece kowalskie stały się standartem w wyposażeniu warsztatu podkuwacza, już po raz trzeci można było rozegrać tą konkurencję.
Przyznano 3 nagrody:
  • Mistrzem został Adam Kosakowski
  • I V-ce Mistrzem Wojciech Taranowicz
  • II V-ce Mistrzem Karol Lauk
Źródło: www.centrumhipiki.com 

Konie na sprzedaż

Doradzając kupno konia, bierzemy pod uwagę idealne dostosowanie jego potrzeb i możliwości do potrzeb i możliwości jeźdźca. Możliwość treningu koni (młodych i zaawansowanych) w prywatnym ośrodku jeździeckim Arpav Team.

Konsultacje i treningi

Indywidualny trening konia i jeźdźca prowadzą: Małgorzata Hałeła - Pawłowska - treningi i konsultacje ujeżdżeniowe; Artur Pawłowski - treningi i konsultacje skokowe.

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x