Porady

Możliwie małe porcje - częściej w ciągu dnia !
Żywienie - jest jednym z najważniejszych czynników zdrowego życia konia.

Jakość paszy ale też ilość podana podczas jednego posiłku ma bardzo duże znaczenie. Układ pokarmowy konia nie jest przystosowany do przyjmowania dużych porcji jedzenia jednorazowo. Zalecamy podawanie paszy treściwej w małych porcjach ( max 1,5 kg ) 4 lub 5 razy dziennie. Taka forma karmienia sprawia, że samopoczucie konia jest znacznie lepsze co ma ogromny wpływ między innymi na zachowanie konia np. podczas jazdy.
Problemy z kopytami
Konie zostały wyrwane ze swego pierwotnego i naturalnego środowiska. Stale narażone są na działanie różnych bakterii, pleśni i kwasów, które mogą zaatakować i zniszczyć róg kopyta.

Obumarły materiał organiczny, jak na przykład odchody, jest rozkładany przez mikroorganizmy. Te jednak stanowią również zagrożenie dla rogu kopyta, ponieważ znajdują się na nim obumarłe zrogowaciałe komórki, a więc także obumarły materiał organiczny.
Jak leczyć grudę?
Gruda to jedna z najczęstszych infekcji, jakie pojawiają się u koni. Są to dość problemowe do wyleczenia przewlekłe zakażenia skórne.

Patogenem wywołującym grudę jest bakteria należąca do promieniowców (Actinomycetales) Dermatophilus congolensis. Jest to bakteria, która wchodzi w skład zwykłej flory bakteryjnej skóry wielu zwierząt (owce, kozy, konie) i jest dla nich niegroźna.
Niezwykłe rezultaty stosowania EM
Nawet w stadninie, w której znajdują się zdrowe konie, zastosowanie EM jest błogosławieństwem zarówno dla zwierząt, jak i ludzi zajmujących się nimi.

Tak ocenia zastosowanie EM Daniela Otto-Prins, osoba profesjonalnie zajmująca się końmi, doskonale znająca się na rzeczy i kochająca konie. Daniela Otto-Prins EM stosuje ona od dwu lat w swojej wzorcowej stadninie.

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x