RWL - O firmie

O firmie

O firmie

Nowoczesne produkty do pielęgnacji kopyt powstały w efekcie intensywnych badań prowadzonych przez RWL Quality i certyfikowanego kowala René Vroom’a oraz Uniwersytet w Groningen przy ścisłej współpracy z naukowcami: prof. G. Stullen, i P.S. Soentpiet.
rwlpasek.jpg
Znaczenie kopyta jest często niedoceniane. Za tym dużym paznokciem kryje się stworzony przez naturę skomplikowany system stawów, wiązadeł, ścięgien, kaletek maziowych, żył, itd.

Róg kopyta pokryty jest naturalną warstwą ochronną, która reguluje zawartość wilgotności w nim. Część zrogowaciała w taki sposób chroniona jest przed wysychaniem oraz chroni przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz. Dzięki temu utrzymana zostaje odpowiednia elastyczność kopyta, które nie pęka i jest ochronione przed naturalnymi zagrożeniami, zachowując prawidłowe właściwości mechaniczne oraz ukrwienie.

Jednakże spełniony być musi jeden warunek: aby dobrze spełniać swoją funkcję kopyto musi być zdrowe. Dobre, zdrowe kopyta są niezbędne dla prawidłowej pracy konia.

Kopyto zaatakowane przez pleśń i/lub bakterie, nie jest w stanie prawidłowo spełniać swoich funkcji. Z tego powodu może dochodzić do różnego rodzaju problemów, które człowiek rozpoznaje dopiero wtedy, gdy choroba znajduje się w zaawansowanym stadium.

Infekcja staje się widoczna dopiero wtedy, gdy pozycja nogi i kształt kopyta odbiega od normalnego ułożenia. Towarzyszą temu silne stany zapalne a w gorszych przypadkach rany i bóle.

Jeżeli zakażenie nie zostanie wcześnie rozpoznane i nie zostanie we właściwym momencie podjęte leczenie, infekcja szybko rozwija się i dochodzi do przeciążenia wiązadeł, stawów, ścięgien i kaletek maziowych. Zwiększa się niebezpieczeństwo owrzodzenia kopyta zużycia stawów, zapalenia trzeszczki kopytowej. W rezultacie koń chroniczne kuleje.

Zdrowe kopyta to podstawa. Wiemy, że zdarzają się takie problemy z kopytami, których nie sposób wyleczyć własnymi sposobami. W przypadku szczególnie problematycznych schorzeń skontaktuj się z Arpav Sp. z o.o. - pomożemy znaleźć najlepszego specjalistę.

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x