Stübben - Siodła na miarę - testuj Stübben'a!

Siodła na miarę - testuj Stübben'a!

Siodła na miarę - testuj Stübben'a!

Stübben to siodła wytwarzane ręcznie, dopasowane do sylwetki konia i jeźdźca. Pozwalają utrzymać zdrowy kręgosłup i osiągać najlepsze wyniki.

Firma Stübben założona została w 1894 przez Johannesa Stübbena w Niemczech. Przez lata firma rozwijała się wytwarzając siodła i osprzęt dla kawalerii oraz sportu jeździeckiego. Od dziesięcioleci siodła firmy Stübben uważane są na całym świecie za najlepsze pod względem jakości, dopasowania do jeźdźca i konia oraz poprzez nieprzerwaną współpracę z czołowymi jeźdźcami i trenerami z całego świata podczas tworzenia nowych modeli, wskazują drogę rozwoju wyczynowego jeździectwa.

Siodła dystrybuowane w Polsce przez firmę Arpav Sp.zo.o. wytwarzane są ręcznie w obecnej firmie matce w Szwajcarii w Stans, która zajmuje się produkcją i eksportem ich na cały świat. Poprzez wdrażanie najnowszych technologii przy produkcji i używaniu najlepszych komponentów oraz skór najwyższej jakości, firma Stübben daje użytkownikom dożywotnią gwarancję na łęki, to znaczy, że nawet po kilkudziesięciu latach użytkowania siodła jeśli łęk (terlica) uległby pęknięciu zostanie wymieniony na nowy - bezpłatnie.

Następnym bardzo ważnym punktem jest przygotowanie siodła na miarę dla jeźdźca i konia. Autoryzowani przedstawiciele marki Stübben - profesjonalnie dopasują siodło do grzbietu konia i sylwetki jeźdźca, pomogą w doborze najbardziej odpowiedniego modelu siodła i osprzętu: KONTAKT DO NAJBLIŻSZEGO AUTORYZOWANEGO PRZEDSTAWICIELA STÜBBEN

Posiadamy również szeroką gamę siodeł testowych co daje naszym klientom stuprocentową pewność, że wybiorą dla siebie i dla swojego konia odpowiedni model siodła. Wszystkie siodła Szwajcarskiej firmy Stübben posiadają dożywotnią gwarancję na terlicę ŁĘK.

Jak prawidłowo powinno leżeć siodło?
- siodło nie może przeszkadzać koniowi podczas ruchu.
- musi pewnie leżeć na grzbiecie konia, nie uciskając na wrażliwy kłąb.
- jest sprawą niezbędną, by zwrócić uwagę, aby w obszarze pomiędzy kłębem a przednim łękiem była wystarczająca ilość miejsca.
- gdy siodło jest już zapięte na popręg, przedni łęk powinien leżeć głębiej o ok.1 cal czyli 2,5 cm niż łęk tylny.

Prawidłowa forma dopasowania siodła

Nawet najlepszy produkt spełnia swój cel, gdy pasuje - w naszym przypadku jeźdźcowi i koniowi.
Prawidłowa forma dopasowania siodła jest tym samym pierwszym warunkiem zrównoważonego, prawidłowego dosiadu i również związanej z tym możliwości właściwego oddziaływania na konia.

Przy tym należy w szczególności zwrócić uwagę na 4 czynniki:

1. Cel użytkowania:
w zależności od dyscypliny sportu jeździeckiego
- siodła ujeżdżeniowe są ostro wycięte i z reguły dysponują głębokim siedziskiem. Są przeznaczone do jazdy z długimi strzemionami.
- siodła skokowe przeciwnie są przeznaczone do jazdy z krótkimi strzemionami w półsiadzie. Z reguły siodła te mają bardziej płaskie siedzisko.
- siodła wszechstronne stanowią kompromis między obiema dyscyplinami. Dlatego też nadają się do solidnej nauki podstaw zarówno jeźdźca i konia.

2. Wzrost jeźdźca (jest to ogólna informacja, nie uwzględniająca - indywidualnej budowy ciała jeźdźca np: długich nóg... przy wzroście np: 164 cm ):
Indywidualne dopasowanie siodła
- rozmiar S: dla osób o wzroście od ok. 1,45 m do 1,65 m
- rozmiar M: dla osób o wzroście od 1,65m do 1,75 m
- rozmiar L: dla osób o wzroście od 1,75 m do 1,90 m

3. Waga jeźdźca:
Indywidualnie dopasowana wielkość siedziska:
- 16’’-17’’ siedzisko dla szczupłych, raczej drobnych osób
- 17,5’’- siedzisko dla normalnie zbudowanych jeźdźców
- 18”’-19”” dla dobrze zbudowanych jeźdźców (krępych)

4. Kształt kłębu konia:
Indywidualne szerokości:
- wąska szerokość komory łęku dla koni z wysokim łękiem i wąskim grzbietem ( głównie z wysokim udziałem krwi angielskiej).
- średnia szerokość komory łęku dla koni z przeciętnym miejscem pod siodło tzn. kłąb i grzbiet są normalnie ukształtowane.
-szeroka szerokość komory łęku dla koni z małym kłębem i szerokim grzbietem ( głównie dla ciężkich koni gorącokrwistych, koni islandzkich i fryzyjskich).

Pragniemy zaznaczyć, że wizyta autoryzowanego przedstawiciela firmy Stübben - zapewni Państwu wybór najlepszego modelu dla Państwa i odpowiedniego rozmiaru dla konia.
VIDEO

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x