Thomas Weinberg

Biografia

Biografia

Jego sportowa kariera w Skokach przez Przeszkody zaczęła się dosyć wcześnie. W roku 1993, mając 6 lat wziął udział w swoich pierwszych zawodach. W kolejnych latach zdobył kilka zwycięstw i miejsc na podium do 1,35m.
Poznaj innych ambasadorów marki Stübben


Swój przełom sportowy miał w wieku 14 lat (2001 rok), kiedy to po raz pierwszy wziął udział w konkursie dla klas 1,40m i zwyciężył. Odniósł sukces w lokalnych Mistrzostwach dla Juniorów (Rheinland Championship). To zwycięstwo umożliwiło mu start w Mistrzostwach Niemiec Juniorów w Elmlohe, gdzie zdobył srebrny medal. Dzięki temu został wybrany do Narodowej Kadry Niemiec. Pierwszy Puchar Narodów w jego karierze nadszedł w roku 2001 w Lummen (Belgia).

Pod koniec 2001 roku Thomas wziął udział w Baltic Horse Show w Kiel, odnotowując wysokie wyniki. W roku 2002, mając 15 lat zwyciężał w konkursach różnych klas do 1,50m oraz obronił tytułu podczas Rheinland Championship. Jednym z największych osiągnięć w 2002 roku był dwukrotny czysty przejazd w Reims (Francja), co pozwoliło niemieckiej drużynie wygrać Puchar Narodów. W tym samym roku był najmłodszym zawodnikiem na Düsseldorf Masters, gdzie osiągnął wysokie noty w międzynarodowych zawodach wyższych klas.

Startuje na koniach: Sandrhea Star, Avence, Violetta, Escobar, Ariella.

Źródło: Oficjalna strona internetowa T.Weinberga
VIDEO
VIDEO

Follow us

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
x